«Προμήθεια πετρελαιοειδών (καύσιμα κίνησης/θέρμανσης – λιπαντικά) για τις ανάγκες του Δήμου Αλμωπίας και των Νομικών του προσώπων (του ΚΕΚΠΑ, της ΔΗΚΕΑ, της ΣΧΟΛ.ΕΠ.ΠΡ.ΕΚΠ, ΣΧΟΛ.ΕΠ. ΔΕΥΤ.ΕΚΠ0
Details
- Buyer
- Δήμος Αλμωπίας
- Value
- EUR 622,149
- Topic
- Diesel oil
- Published
- 30 June 2023
- Submission
- 6 August 2023
- Source
- eu:ted
Tender description
«Προμήθεια πετρελαιοειδών (καύσιμα κίνησης/θέρμανσης – λιπαντικά) για τις ανάγκες του Δήμου Αλμωπίας και των Νομικών του προσώπων (του ΚΕΚΠΑ, της ΔΗΚΕΑ , της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ και της ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΛΜΩΠΙΑΣ), (διάστημα δώδεκα (12) μηνών)» Τα προς προμήθεια είδη θα χρησιμοποιηθούν για τις ανάγκες λειτουργίας των υπηρεσιών του Δήμου και των ανωτέρω Νομικών Προσώπων, ενώ θα πρέπει να είναι σύμφωνα με τις Τεχνικές Προδιαγραφές της αριθμ.06/2023 μελέτης της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών ,Tμήμα Περιβάλλοντος του Δήμου Αλμωπίας. Όλα τα υλικά θα παραδοθούν σε σημεία που θα υποδείξουν οι Αναθέτουσες Αρχές. Lot 1: Προμήθεια Πετρελαίου Θέρμανσης για τον Δήμου Αλμωπίας Πετρέλαιο Θέρμανσης για τον Δήμο Αλμωπίας 52.000λιτρα Σύμφωνα με τους όρους του τεύχους αναλυτικής διακήρυξης και των Παραρτημάτων αυτής. Δυνατότητα χρονικής παράτασης - τροποποίηση σύμβασης για όλα τα Τμήματα προβλέπεται υπό τους όρους του άρθρου 132 του Ν. 4412/16, και μετά από γνωμοδότηση του αρμοδίου οργάνου Lot 2: ΤΜΗΜΑ 2: Προμήθεια Πετρελαίου κίνησης και βενζίνη Αμόλυβδη για τον Δήμο Αλμωπίας ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ123.000 ΛΙΤΡΑ, ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ 95 Οκτ. 18.000 ΛΙΤΡΑ Σύμφωνα με τους όρους του τεύχους αναλυτικής διακήρυξης και των Παραρτημάτων αυτής. Δυνατότητα χρονικής παράτασης - τροποποίηση σύμβασης για όλα τα Τμήματα προβλέπεται υπό τους όρους του άρθρου 132 του Ν. 4412/16, και μετά από γνωμοδότηση του αρμοδίου οργάνου Lot 3: ΤΜΗΜΑ 3 : Προμήθεια Λιπαντικών για τον Δήμο Αλμωπίας • 09211000-1 Λιπαντικά έλαια και λιπαντικά μέσα • 09211650-2 Υγρά φρένων • 24951311-8 Αντιψυκτικά παρασκευάσματα • 09100000-0 Καύσιμα AdBlue – Ουρία – AUS32 ΑΝΤΙΠΑΓΩΤΙΚΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ Paraflu – ΑΝΤΙΨΥΚΤΙΚΟ πλήρους έτους μακράς ζωής ΑΠΙΟΝΙΣΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΓΡΑΣΣΟ ΛΑΔΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΚΙΝΗΤΗΡΑ 15W-40 ΛΑΔΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΚΙΝΗΤΗΡΑ 20W-50 ΛΑΔΙ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΚΙΝΗΤΗΡΑ 5W30 ΛΑΔΙ ΒΕΝΖ/ΡΑ 20W-50 ΛΑΔΙ ΒΕΝΖ/ΡΑ 10W-40 ΛΑΔΙ ΒΑΛΒΟΛΙΝΗ 80W-90 ΛΑΔΙ ΒΑΛΒΟΛΙΝΗ 75W-90 SYNTHETIC ΛΑΔΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ (κόκκινο) ΛΑΔΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ (λευκό) 46 ΛΑΔΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ (λευκό) 68 ΛΑΔΙ ΑΛΥΣΟΠΡΙΟΝΩΝ ΥΓΡΑ ΦΡΕΝΩΝ DOT 4 ΑΝΤΙΠΑΓΩΤΙΚΟ ΠΑΡΜΠΡΙΖ ΛΑΔΙ ΜΙΧ 2Τ ΘΑΜΝΟΚΟΠΤΙΚΩΝ Σύμφωνα με τους όρους του τεύχους αναλυτικής διακήρυξης και των Παραρτημάτων αυτής. Δυνατότητα χρονικής παράτασης - τροποποίηση σύμβασης για όλα τα Τμήματα προβλέπεται υπό τους όρους του άρθρου 132 του Ν. 4412/16, και μετά από γνωμοδότηση του αρμοδίου οργάνου Lot 4: ΤΜΗΜΑ 4: Προμήθεια Πετρελαίου Θέρμανσης για το ΚΕ.Κ.Π-Α του Δήμου Αλμωπίας ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 72580ΛΙΤΡΑ Σύμφωνα με τους όρους του τεύχους αναλυτικής διακήρυξης και των Παραρτημάτων αυτής. Δυνατότητα χρονικής παράτασης - τροποποίηση σύμβασης για όλα τα Τμήματα προβλέπεται υπό τους όρους του άρθρου 132 του Ν. 4412/16, και μετά από γνωμοδότηση του αρμοδίου οργάνου Lot 5: Προμήθεια Πετρελαίου Θέρμανσης και Πετρελαίου Κίνησης για τη ΔΗ.Κ.Ε.Α. του Δήμου Αλμωπίας Πετρέλαιο Θέρμανσης 9.677 λιτρα Πετρέλαιο Κίνησης 4.181 λίτρα Σύμφωνα με τους όρους του τεύχους αναλυτικής διακήρυξης και των Παραρτημάτων αυτής. Δυνατότητα χρονικής παράτασης - τροποποίηση σύμβασης για όλα τα Τμήματα προβλέπεται υπό τους όρους του άρθρου 132 του Ν. 4412/16, και μετά από γνωμοδότηση του αρμοδίου οργάνου Lot 6: Προμήθεια Πετρελαίου θέρμανσης για τη Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Αλμωπίας ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 150000ΛΙΤΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΛΜΩΠΙΑΣ Σύμφωνα με τους όρους του τεύχους αναλυτικής διακήρυξης και των Παραρτημάτων αυτής. Δυνατότητα χρονικής παράτασης - τροποποίηση σύμβασης για όλα τα Τμήματα προβλέπεται υπό τους όρους του άρθρου 132 του Ν. 4412/16, και μετά από γνωμοδότηση του αρμοδίου οργάνου Lot 7: Προμήθεια Πετρελαίου θέρμανσης για τη Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Αλμωπίας ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ 120000ΛΙΤΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΛΜΩΠΙΑΣ Σύμφωνα με τους όρους του τεύχους αναλυτικής διακήρυξης και των Παραρτημάτων αυτής. Δυνατότητα χρονικής παράτασης - τροποποίηση σύμβασης για όλα τα Τμήματα προβλέπεται υπό τους όρους του άρθρου 132 του Ν. 4412/16, και μετά από γνωμοδότηση του αρμοδίου οργάνου
Timeline
- Completed: Tender published30 June 2023Current notice
- Completed: Submission date6 August 2023
About the buyer
Δήμος Αλμωπίας is a public sector buyer in Greece publishing tenders and awards on Stotles. Explore their procurement activity and find more opportunities like this one.
Relevant CPV codes
- 09134100 · Diesel oil
- 09135100 · Heating oil
- 09211000 · Lubricating oils and lubricating agents
Decision makers
Connect with the people behind this procurement.
| Contact name | Job title | Phone number | Work email |
|---|---|---|---|
| Head of Procurement | +44 •••• •••••• | ••••••••@.gov | |
| Commercial Director | +44 •••• •••••• | ••••••••@.gov | |
| Procurement Manager | +44 •••• •••••• | ••••••••@.gov | |
| Category Lead | +44 •••• •••••• | ••••••••@.gov | |
| Senior Buyer | +44 •••• •••••• | ••••••••@.gov | |
| Contracts Manager | +44 •••• •••••• | ••••••••@.gov |
Win more public sector contracts
Track every UK and Ireland tender in one place — set up alerts, find decision-makers, and never miss an opportunity.
